65W USB-C Type-C Replacement for Lenovo 40AWGC65WW 4X20V24674 40AK0065WW Ideapad 320-14AST 80XU 720-15IKB 81C7 S540-13ITL 82H1 S540-13ITL-MT 82H1 S940-14IIL-MT 81R1 Legion Y520-15IKBA 80WY
  • Quantity: 156
  • Free Shipping
  • Views:
  • Sold and Shipped By: eforgo
Lenovo 65W USB-C GaN Adapter - 65 W - 120 V AC, 230 V AC Input - 9 V DC, 12 V DC, 15 V DC, 20 V DC, 5 V DC Output - Black
The Lenovo 65W USB-C GaN Adapter ushers in a new age of safe, efficient portable charging. Powered by Gallium Nitride (GaN), this charger is up to 55% smaller, 60% lighter, 30% more power-efficient. With PD 3.0 certification, it supports the fast charging of USB-C devices up to 65W. With a 1.8 m cable and adjustable output voltages (5V/9V/12V/15V/20V), you'll always have power when you need it. This product works with devices capable of running the latest version of Chrome OS and has been certified to meet Google's compatibility standards. Google is not responsible for the operation of this product or its compliance with safety requirements. Chromebook and the Works With Chromebook badge are trademarks of Google LLC.
  • [Product Specifications]Input: 100-240V 50/60Hz, Output:20V 3.25A 65W, Max Output Power:65W.Color: Black, Connector size:USB-C Type-C,Power Plug Type: US Plug.